KATEGORIE

15 marca, 2022

Czerwone flagi w związku

Czym są czerwone flagi w związku? Czy ich obecność oznacza, że związek nie jest udany i należy go zakończyć? W tym wpisie odpowiemy na te pytania.
Czytaj dalej
8 marca, 2022

Fobia społeczna – przyczyny i objawy

Fobia społeczna to zaburzenie lękowe charakteryzujące się odczuwaniem nadmiernego lęku w codziennych sytuacjach społecznych. W pierwszym wpisie z serii na ten temat zastanowimy się, jakie są przyczyny, objawy i sposoby leczenia tych trudności.
Czytaj dalej
'og:image'
2 marca, 2022

Czy traumę można wyleczyć?

Nieprzepracowane doświadczenie traumatyczne może negatywnie wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie, znacznie ograniczając naszą jakość życia. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie: „Czy traumę można wyleczyć?”.
Czytaj dalej
'og:image
21 lutego, 2022

Przyczyny braku asertywności

Dlaczego niektórzy z nas z łatwością wyrażają własne zdanie i stawiają granice w relacjach z ludźmi, natomiast dla innych jest to problem? Przyjrzyjmy się, jakie mogę być przyczyny braku asertywności.
Czytaj dalej
14 lutego, 2022

Jak uzdrowić Wewnętrzne Dziecko?

Jak uzdrowić Wewnętrzne Dziecko? Jak dotrzeć do głęboko zakorzenionych potrzeb i przepracować bolesne emocje z okresu dzieciństwa? W tym wpisie pokrótce postaram się odpowiedzieć na te pytania. Wewnętrzne Dziecko zawsze będzie częścią Ciebie Każdy z nas ma swoje Wewnętrzne Dziecko.
Czytaj dalej
'og:image
18 stycznia, 2022

Jak przestać tęsknić po rozstaniu?

Rozstanie z bliską osobą może być bardzo trudnym doświadczeniem, szczególnie jeśli nie możemy przestać myśleć i tęsknić o byłym partnerze. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą pomóc w tym procesie.
Czytaj dalej
25 stycznia, 2022

Jak radzić sobie z samotnością? – Rola przekonań

Wiele osób nie wie, jak radzić sobie z samotnością, cierpiąc z jej powodu. Inni wręcz przeciwnie — pragną chwili wytchnienia od relacji z innymi ludźmi lub świetnie odnajdują się w życiu w pojedynkę.
Czytaj dalej
11 stycznia, 2022

Problem z wyrażaniem emocji i potrzeb

Problem z wyrażaniem emocji i potrzeb może destrukcyjnie wpłynąć na nasze funkcjonowanie i relacje z innymi ludźmi. W tym wpisie dowiesz się, jakie mogą być źródła zahamowania emocjonalnego oraz poznasz podstawy procesu, który pozwoli Ci przełamać ten schemat.
Czytaj dalej
4 stycznia, 2022

Jak radzić sobie z zazdrością w związku?

Zazdrość w związku może przybierać różne nasilenie i formy. Problem pojawia się, gdy staje się ona nadmiarowa bądź nieadekwatna do sytuacji, szkodząc naszej relacji.
Czytaj dalej
'og:image
15 listopada, 2021

Opór przed działaniem – jak go pokonać?

Jak pokonać opór przed działaniem? Zastanówmy się, jakie konkretne rozwiązania pomogą Ci w realizacji Twoich celów nawet wtedy, kiedy „tego nie czujesz”. Opór przed działaniem jako powszechny problem Być może od tygodni odkładasz na później ważną rozmowę z szefem.
Czytaj dalej

KATEGORIE