KATEGORIE

'og:image
17 sierpnia, 2021

Jak zwiększyć motywację do działania?

Motywacja to stan gotowości człowieka do podjęcia określonego działania. Potrzebujemy jej do osiągania naszych celów i do zachowania zdrowia psychicznego.
Czytaj dalej
Jak przestać się martwić
1 sierpnia, 2021

Ciągłe zamartwianie się – zaburzenie lękowe uogólnione

Zaburzenie lękowe uogólnione charakteryzuje się nadmiernym i ciągłym zamartwianiem się. Obawy te mogą dotyczyć nadchodzących wydarzeń, sytuacji finansowej, zdrowia, relacji rodzinnych, pracy lub innych problemów.
Czytaj dalej
"og:image" Pomoc psychologiczna w żałobie
20 lipca, 2021

Terapia żałoby – jak przeżyć stratę?

Żałoba jest naturalną reakcją na stratę. Przejawia się emocjonalnym cierpieniem, gdy tracimy coś ważnego lub kogoś, kogo kochamy. Ból związany ze stratą może być bardzo przytłaczający i psychologicznie skomplikowany – nie zawsze umiemy sobie z nim poradzić.
Czytaj dalej
"og:image"
13 lipca, 2021

Prokrastynacja – 3 wskazówki, jak przestać odkładać na później

Prokrastynacja to patologiczna tendencja do odkładania pewnych czynności bądź spraw na później. Problem ten może dotykać wielu sfer naszego życia lub przejawiać się wyłącznie w konkretnych obszarach.
Czytaj dalej
Poczucie winy jak sobie radzić
13 czerwca, 2021

Jak uwolnić się od poczucia winy?

Poczucie winy jest nieprzyjemną emocją, sygnalizującą potrzebę refleksji nad sobą i swoimi zachowaniami. Możemy czuć się winni z wielu różnych powodów, w tym czynów, które popełniliśmy (popełniamy) lub w wyniku zaniedbania aktywności, które „powinniśmy” byli zrobić.
Czytaj dalej
29 maja, 2021

Lęk antycypacyjny – jak sobie z nim radzić?

Lęk antycypacyjny objawia się poprzez doświadczanie silnego niepokoju podczas myślenia o nadchodzącym wydarzeniu. Ten nieprzyjemny stan współwystępuje często z lękiem uogólnionym lub zespołem lęku napadowego. Skąd się bierze lęk antycypacyjny? Nadmiernie doświadczany lęk (w tym lęk antycypacyjny) może być dziedziczony.
Czytaj dalej
Jak się kłócić w związku
20 czerwca, 2021

Jak się kłócić (konstruktywnie) w związku partnerskim?

Konflikty są nieodłącznym elementem związków partnerskich. Chociaż dla wielu z nas kłótnie są nieprzyjemne, to w rzeczywistości mogą być oznaką zdrowo funkcjonującej relacji.
Czytaj dalej
23 maja, 2021

Jak się zorganizować? 3 praktyczne wskazówki

Kiedy doświadczasz przytłoczenia obowiązkami, możesz mieć trudności z organizacją działania. Nadmierny stres obniża Twoje zdolności planowania i zarządzania czasem.
Czytaj dalej
14 maja, 2021

Jak podnieść się po zdradzie?

Zdrada partnera bywa niezwykle trudnym, a nawet traumatycznym doświadczeniem, które może znacząco wpłynąć na charakter tworzonego związku lub po prostu skutkować rozstaniem.
Czytaj dalej
9 maja, 2021

Ataki paniki – jak sobie radzić?

Ataki paniki objawiają się nagłym przypływem intensywnego niepokoju. Najczęściej wiążą się z fizjologicznymi reakcjami, takimi jak drżenie kończyn, uczucie dezorientacji, nudności, przyspieszone (nieregularne) bicie serca, suchość w ustach, duszność, pocenie się i zawroty głowy.
Czytaj dalej

KATEGORIE