KATEGORIE

Poczucie winy jak sobie radzić
13 czerwca, 2021

Jak uwolnić się od poczucia winy?

Poczucie winy jest nieprzyjemną emocją, sygnalizującą potrzebę refleksji nad sobą i swoimi zachowaniami. Możemy czuć się winni z wielu różnych powodów, w tym czynów, które popełniliśmy (popełniamy) lub w wyniku zaniedbania aktywności, które „powinniśmy” byli zrobić.
Czytaj dalej
29 maja, 2021

Lęk antycypacyjny – jak sobie z nim radzić?

Lęk antycypacyjny objawia się poprzez doświadczanie silnego niepokoju podczas myślenia o nadchodzącym wydarzeniu. Ten nieprzyjemny stan współwystępuje często z lękiem uogólnionym lub zespołem lęku napadowego. Skąd się bierze lęk antycypacyjny? Nadmiernie doświadczany lęk (w tym lęk antycypacyjny) może być dziedziczony.
Czytaj dalej
23 maja, 2021

Jak się zorganizować? 3 praktyczne wskazówki

Kiedy doświadczasz przytłoczenia obowiązkami, możesz mieć trudności z organizacją działania. Nadmierny stres obniża Twoje zdolności planowania i zarządzania czasem.
Czytaj dalej
14 maja, 2021

Jak podnieść się po zdradzie?

Zdrada partnera bywa niezwykle trudnym, a nawet traumatycznym doświadczeniem, które może znacząco wpłynąć na charakter tworzonego związku lub po prostu skutkować rozstaniem.
Czytaj dalej
9 maja, 2021

Ataki paniki – jak sobie radzić?

Ataki paniki objawiają się nagłym przypływem intensywnego niepokoju. Najczęściej wiążą się z fizjologicznymi reakcjami, takimi jak drżenie kończyn, uczucie dezorientacji, nudności, przyspieszone (nieregularne) bicie serca, suchość w ustach, duszność, pocenie się i zawroty głowy.
Czytaj dalej
psycholog online
26 kwietnia, 2021

Psycholog online – czy warto skorzystać z pomocy psychologicznej przez internet?

Pomoc psychologiczna online staje się coraz częściej wybieraną formą współpracy z psychologiem. Liczne technologie komunikacyjne (np. Skype, WhatsApp, Messenger, Zoom) pozwalają na łatwe i komfortowe korzystanie z tego typu usług. Warto rozważyć plusy i minusy tego rozwiązania.
Czytaj dalej

KATEGORIE