KATEGORIE

26 lipca, 2023

10 najczęstszych mitów na temat zaburzeń lękowych

Mity na temat zaburzeń lękowych często bywają błędnie rozpowszechniane nawet przez specjalistów zdrowia psychicznego. Mogą nie tylko uniemożliwić trwałe przepracowanie zaburzenia, ale również pogorszyć stany lękowe. Mity na temat zaburzenia lękowego Lęk towarzyszy nam od zarania dziejów.
Czytaj dalej
12 lipca, 2023

Niekontrolowane wybuchy złości – jak sobie radzić?

Niekontrolowane wybuchy złości to nadmierne, najczęściej nieadekwatne do sytuacji reakcje emocjonalne, które mogą „przejąć kontrolę” nad osobą, która ich doświadcza.
Czytaj dalej
28 czerwca, 2023

Defuzja poznawcza w zaburzeniu lękowym

Fuzja poznawcza wiąże się z poczuciem, że Twoje myśli są prawdą. Umiejętność dostrzegania tego zjawiska, czyli dystansowania się do własnych myśli określamy defuzją. Defuzja poznawcza w zaburzeniu lękowym to jedna z kluczowych strategii pracy nad tym problemem.
Czytaj dalej
22 czerwca, 2023

Objawy stresu długotrwałego (chronicznego)

Przewlekły stres jest powiązany z rozwojem zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak depresja czy zaburzenie lękowe. Objawy stresu długotrwałego (chronicznego) mogą manifestować się jednak w różny sposób, dlatego warto mieć świadomość, kiedy mamy do czynienia z tym problemem.
Czytaj dalej
'og:image'
30 maja, 2023

Jak radzić sobie z rozproszeniami – 3 przydatne wskazówki

Jak radzić sobie z rozproszeniami, które odciągają Twoją uwagę od istotnych spraw i obowiązków? Jeśli masz problem, aby skupić się na pracy lub nauce, warto poznać pewne strategie, które mogą pomóc.
Czytaj dalej
23 maja, 2023

Więź traumatyczna w związkach

Więź traumatyczna to zjawisko, które najczęściej występuje w przypadku narcystycznych nadużyć – mimo że jesteśmy krzywdzeni przez partnera w związku, nie potrafimy go zakończyć. Rozpoznanie tego rodzaju więzi może być pierwszym krokiem, aby ją zerwać.
Czytaj dalej
16 maja, 2023

Konstruktywna mowa wewnętrzna w zaburzeniu lękowym

Sposób, w jaki do siebie mówimy, ma duży wpływ na to, jak się czujemy. W aktywnym zaburzeniu lękowym konstruktywna mowa wewnętrzna jest jednym z kluczowych elementów pracy nad sobą.
Czytaj dalej
26 kwietnia, 2023

Jak pokonać fobię społeczną – podejście poznawczo-behawioralne

Większość z nas może odczuwać pewne napięcie lub skrępowanie w sytuacjach towarzyskich. Jeśli jednak codzienne relacje z innymi ludźmi powodują u Ciebie silny niepokój, najprawdopodobniej zmagasz się z lękiem społecznym. Dzisiaj zastanowimy się, jak pokonać fobię społeczną.
Czytaj dalej
18 kwietnia, 2023

Jak radzić sobie ze stresem przed egzaminem na prawo jazdy?

Choć każdy egzamin może być stresujący, wydaje się, że najwięcej emocji budzą te związane ze zdobywaniem uprawnień.
Czytaj dalej
11 kwietnia, 2023

Prokrastynacja – 5 najczęstszych mitów

Prokrastynacja to problem, który łączy się z wieloma błędnymi przekonaniami. Zastanówmy się, jakie mity obrosły dookoła patologicznej tendencji do odkładania na później.
Czytaj dalej

KATEGORIE