Relacje międzyludzkie i związki

Relacje międzyludzkie i związki

Gdy relacje z innymi ludźmi stają się zbyt trudne…

Zapewne tworzysz różne relacje z ludźmi. Niektóre (np. koleżeńskie) są źródłem radości, inne natomiast mogą bardzo Cię martwić i obciążać. Czasem pod wpływem stresu i codziennych obowiązków nawet udane znajomości lub związki stają się trudne i pełne konfliktów.

Jeśli jakakolwiek relacja z innym człowiekiem od dłuższego czasu sprawia Ci wiele cierpienia, może to być dla Ciebie wyraźny sygnał, aby coś na tym polu zmienić lub przepracować.

Relacje z innymi ludźmi to niezmiernie ważny filar naszego życia. Jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie zmienić określonych znajomości lub związków, możesz czuć się jak w pułapce. Możesz nie widzieć żadnej nadziei na to, że cokolwiek się zmieni, bo ludzie się nie zmieniają, prawda?

Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj nie musimy zmieniać innych, a po prostu popracować nad sobą, aby poprawić relacje, które stanowią dla nas trudność. Oferta konsultacji indywidualnych skoncentrowanych na relacjach międzyludzkich może pomóc Ci w przepracowaniu pewnych problemów, wzniesieniu się nad nimi i staniu się lepszą osobą.

Najczęściej zgłaszane trudności

Kiedy warto skorzystać z pomocy

Wiele osób korzysta z pomocy psychologicznej, gdy ich związek jest w totalnej rozsypce, gdy zupełnie nie mogą poradzić sobie z toksyczną relacją lub od wielu długich miesięcy cierpią z powodu rozstania. Istnieje jednak znacznie więcej problemów relacyjnych, które warto przepracować z psychologiem:

 • Nie potrafisz wyrazić swoich uczuć w towarzystwie innych ludzi
 • Masz jeden lub więcej nierozwiązanych konfliktów w relacjach, które tworzysz
 • Wykazujesz chorobliwą zazdrość w stosunku do partnera w związku
 • W twoich relacjach dominuje wycofanie, krytycyzm lub pogarda
 • Doświadczasz niewierności, uzależnienia lub przemocy
 • Miewasz niekontrolowane wybuchy złości
 • Odczuwasz przytłoczenie w związku ze stratą kogoś bliskiego i nie potrafisz sobie z tym poradzić,
 • Przeżywasz przedłużającą się żałobę i czujesz, że nie możesz pogodzić się ze stratą,
 • Nie potrafisz otwarcie i z pewnością siebie komunikować swoich potrzeb
 • Zmagasz się z trudnościami w otwarciu się na nowe związki lub relacje

Poprawa Twoich związków i relacji

Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek z powyższych problemów od dłuższego czasu, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które oferuje pomoc psychologiczna.

Pamiętaj proszę, że nie istnieją „złe” powody, aby szukać wsparcia w zakresie problemów w relacjach międzyludzkich. Właściwy specjalista może pomóc Ci rozpoznać odpowiednie rozwiązania konfliktów, rozwinąć Twoje umiejętności komunikacyjne lub przepracować tęsknotę za byłym partnerem.

Trudności w relacjach nie ograniczają się do związków romantycznych, mimo że jest to najpopularniejszy powód, dla którego ludzie decydują się na kontakt z psychologiem lub terapeutą. Problemy relacyjne mogą dotyczyć naszych znajomych/przyjaciół, relacji rodzinnych (brat, siostra, rodzic itd.), współpracowników, szefów bądź partnerów biznesowych.

Mimo, że możesz w to obecnie nie wierzyć – każda relacja, którą tworzysz , może ulec zmianie na lepsze – choćby przez zmianę wyłącznie Twojego emocjonalnego nastawienia do określonych osób. Jeśli zmienisz się Ty, zmieni się również charakter Twoich znajomości i związków.

Umów się na konsultację w 3 krokach

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY LUB ZADZWOŃ

Opisz pokrótce swój problem za pomocą formularza kontaktowego. Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24 h. Możesz też w tym celu do mnie zadzwonić: + 48 783 881 513.

WYBIERZ PASUJĄCY TERMIN KONSULTACJI

Jeśli będę mógł Ci pomóc w zgłaszanym problemie, zaproponuję listę wolnych terminów sesji, regulamin sesji indywidualnych oraz dane do przelewu.

ROZPOCZNIJ PIERWSZĄ KONSULTACJĘ

Na pierwszej konsultacji (w gabinecie w Bydgoszczy lub online) przedstawię Ci rozwiązania, które pomogą Ci zbudować zdrowe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Jakich zmian możesz oczekiwać

Jeśli Twoje reakcje emocjonalne w stosunku do zachowań małżonka lub jakiejkolwiek innej osoby są nadmiarowe (nieadekwatne do sytuacji), przyjrzymy się źródłom tego problemu i krok po kroku będziemy je wygaszać.

Jeśli nie dogadujesz się z partnerem lub współpracownikiem w sprawie własnych potrzeb – zbudujemy w Tobie umiejętność asertywnej komunikacji i wzmocnimy Twoje poczucie własnej wartości.

Jeśli nie możesz otworzyć się na nowy związek lub miłość, bo nadal nie potrafisz zapomnieć o rozstaniu lub stracie kogoś bliskiego, przepracujemy emocje tęsknoty, żalu, smutku lub gniewu, a następnie rozwiniemy akceptację obecnej sytuacji.

Problemy związane z relacjami międzyludzkimi bywają złożone, ale dzięki licznym narzędziom terapeutycznym, zawsze możesz liczyć na poprawę, a nawet całkowitą zmianę w tym zakresie.

Korzyści wynikające z mojego podejścia

ZMIENIASZ SIEBIE = ZMIENIASZ RELACJE

Konsultacje mają charakter indywidualny –  zmiana najpierw zachodzi w Tobie, a następnie przekłada się na poprawę jakości relacji z ludźmi w Twoim otoczeniu.

SKUPIAMY SIĘ NA KLUCZOWYCH OBSZARACH

Przyglądamy się myślom, emocjom i zachowaniom, które wiążą się z trudnościami w Twoich relacjach z ludźmi. Osiągamy efekty dzięki skupieniu się na najważniejszych aspektach problemu.

  KLAROWNY PLAN DZIAŁANIA

Na pierwszej konsultacji otrzymasz ode mnie konkretny plan na poprawę funkcjonowania w określonych relacjach, dzięki któremu proces zmiany stanie się dla Ciebie w pełni zrozumiały.

Zmiany w Tobie oznaczają zmiany w Twoich relacjach

Problemy z relacjami z innymi ludźmi nie muszą trwać wiecznie. Jeśli odczuwasz zmęczenie i przytłoczenie związane z kontaktem z określonymi osobami, być może tkwisz w tej sytuacji zbyt długo. Czasem po prostu nie widzimy żadnej nadziei na zmianę… Myślimy, że będzie tak już zawsze!

To iluzja, z której wielu z nas nigdy się niestety nie otrząśnie, trwając w toksycznych lub trudnych związkach z innymi ludźmi, które niejednokrotnie trzeba przewartościować lub nawet zakończyć.

W procesie pomocy psychologicznej uwalniamy Cię od przekonań, które nie służą Twoim relacjom.

Uczymy konkretnych umiejętności komunikacyjnych lub przepracowujemy zablokowane w układzie nerwowym emocje, które sprawiają, że nie kontrolujesz się w towarzystwie określonych osób.

Tworzymy klarowny plan zmiany, która będzie przebiegać na poziomie Twoich myśli, emocji i zachowań. Zmieniając siebie, zmienisz swoje związki i relacje z ludźmi.

Możesz tkwić w trudnych, a nawet toksycznych relacjach w zwariowanym cyklu nieporozumień, urazów i kłótni. Nieustannie cierpieć i obawiać się reakcji bliskich lub innych osób z Twojego otoczenia. Z drugiej strony możesz otworzyć się na zmiany – zmiany w sobie samym, które sprawią, że zaczniesz Tworzyć satysfakcjonujące relacje pełne szacunku, zrozumienia i wsparcia.

Cennik konsultacji indywidualnych

Konsultacja w gabinecie w Bydgoszczy:

50 minut – 200 zł

Konsultacja indywidualna przez telefon/Skype (online):

50 minut – 200 zł

Po każdej konsultacji otrzymujesz ode mnie podsumowanie sesji
z zadaniem domowym do wykonania
(wysyłane na Twoją skrzynkę
e-mail).

Umów się na konsultację w gabinecie lub online

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jestem do dyspozycji. W celu umówienia się na konsultację zadzwoń: 783881513 lub uzupełnij poniższy formularz, opisując w skrócie swój problem. Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24 h.

Najczęściej zadawane pytania

Sesje są prowadzone w gabinecie w Bydgoszczy lub poprzez videorozmowę na Skype. Na pierwszej sesji określamy sedno problemu i wspólnie wyznaczamy plan działania oparty o określone cele, które chcesz osiągnąć na płaszczyźnie problematycznych relacji międzyludzkich, z którymi się zmagasz.

Jeśli to jest nasza druga sesja, proszę Cię również o opowiedzenie o pracy osobistej (zadaniu domowym zaproponowanym na poprzedniej konsultacji). Zazwyczaj pytam wtedy o to, jak udało Ci się poradzić sobie z zadaniem oraz jakie wnioski możesz z niego wyciągnąć. Następnie wspólnie zastanawiamy się, jakie sprawy lub problemy są dla Ciebie na dany moment najważniejsze bądź najbardziej dokuczliwe. Na tej podstawie ustalamy kierunek naszej sesji, kontynuując pracę z poprzedniej sesji lub zajmując się innymi aspektami problemu.

Główna część sesji jest skoncentrowana na określeniu i przepracowaniu określonych myśli, przekonań, emocji lub zachowań, które mogą wpływać na tworzenie i utrzymywanie się problemów relacyjnych.

Na koniec proszę Cię o luźne podsumowanie sesji – mogą to być Twoje przemyślenia lub wnioski w kilku krótkich zdaniach. Skupiamy się na tym, co było dla Ciebie najbardziej i najmniej przydatne w trakcie minionej sesji.

Konsultacje, które proponuję mają charakter indywidualny – oznacza to, że proces pomocy psychologicznej obejmuje wyłącznie psychologa i klienta. Jeśli potrzebujesz terapii par/małżeńskiej lub terapii systemowej, moje usługi nie mogą tego zapewnić. Na konsultacjach skupiamy się na podejmowaniu zmian indywidualnych, które dotyczą Ciebie. Zmiany te będą wpływać na Twoje relacje z ludźmi „w prawdziwym życiu”, mimo że osoby zaangażowane w te relacje nie będą bezpośrednio uczestniczyły w procesie pomocy psychologicznej.

Według mnie skuteczna pomoc psychologiczna czerpie z wielu różnych podejść. Obecnie korzystam między innymi z poniższych metod:

 • System Wewnętrznej Rodziny (IFS),
 • Model Porozumienia Bez Przemocy (NVC),
 • Metoda Gottmana,
 • Elementy terapii schematów,
 • Elementy terapii poznawczo-behawioralnej (CBT),
 • Techniki Emocjonalnej Wolności – opukiwanie (EFT).

Biorąc pod uwagę te wszystkie wymyślne terminy, staram się określić, co będzie dla Ciebie skuteczne w procesie pomocy psychologicznej i jak problemy takie jak lęk, depresja bądź problemy w związku wpływają na Twoje życie.

Jako psycholog wiem, jak umiejętnie zintegrować wspomniane metody, aby uzyskać upragnione przez Ciebie trwałe zmiany.

Problemy natury relacyjnej są niezwykle różnorodne. Mimo wielkich chęci nie byłem w stanie ich wszystkich wymienić na tej stronie. Dlatego jeżeli zmagasz się z określonymi trudnościami w związkach lub codziennych relacjach i chcesz je przepracować, proszę skontaktuj się ze mną – wówczas ocenię, czy jestem dla Ciebie odpowiednim specjalistą i dam znać, w jaki sposób mogę Ci pomóc.