Mailowe poradnictwo psychologiczne

Mailowe poradnictwo psychologiczne

Kiedy warto skorzystać z mailowego poradnictwa psychologicznego

Mailowe poradnictwo psychologiczne to rozwiązanie dla osób, które potrzebują profesjonalnego wsparcia w określonych problemach, ale nie chcą decydować się na spotkanie w gabinecie/online.

Nie każdy czuje się na tyle pewnie, aby udać się do gabinetu psychologa lub połączyć się z nim za pośrednictwem videorozmowy. To w zupełności zrozumiałe. Wówczas warto rozważyć pomoc mailową, która zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Zdaję sobie sprawę, że to również może stanowić wyzwanie. Decyzja o napisaniu do mnie o trudnych dla Ciebie problemach często wymaga odwagi.

Być może największym znakiem zapytania, który przychodzi Ci do głowy, zanim to zrobisz, może być to, czy faktycznie uważnie przeczytam Twoją wiadomość, czy zrozumiem, z czym tak naprawdę się zmagasz. Chcę Cię zapewnić, że dokładam wszelkich starań, aby w ciągu 3 dni roboczych udzielić Ci szczegółowej, profesjonalnej i zrozumiałej odpowiedzi, dbając jednocześnie o Twoją prywatność.

Plusy mailowego wsparcia psychologicznego

WYGODNE ROZWIĄZANIE

Nie czekasz na termin, oszczędzasz wiele czasu. Korzystasz z porad mailowych w domu/pracy lub w podróży, pisząc wiadomości w swoim tempie.

  ANONIMOWOŚĆ

Nie musisz się przedstawiać – w procesie pomocy mailowej nie widzę Twojej twarzy, nie znam Twojego głosu. Dzięki temu masz zapewnioną anonimowość.

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Korespondencja mailowa redukuje niepewność dotyczącą reakcji psychologa w związku z poruszanymi przez Ciebie trudnościami.

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie

Niewątpliwym plusem mailowego poradnictwa psychologicznego jest fakt, że ta forma współpracy zapewnia Ci najwięcej prywatności. Odpowiadasz w swoim tempie, nie masz ograniczenia czasowego (jak np. podczas 50 minutowej sesji). Działasz indywidualnie. Nie musisz się spieszyć z odpowiedzią. Możesz się zrelaksować, poczuć to, co chcesz przekazać i opisać to własnymi słowami w domowym zaciszu lub w jakimkolwiek miejscu, w którym się znajdujesz.

Samo „przelewanie na papier swoich myśli” (pisanie) jest często bardzo terapeutyczne. Korespondencja e-mailowa daje możliwość przemyślanego opisania swoich doświadczeń związanych z konkretnym problemem.

Zrozumiałe jest, że jako klient możesz mieć pewne obawy w związku z tym, kto może uzyskać dostęp do informacji udostępnionych w wiadomości email. Wszystkie informacje, które udostępniasz pozostają całkowicie poufne między Tobą a mną. Twoje zaufanie jest dla mnie bardzo ważne nie tylko z etycznych względów – jego obecność zapewnia również większą skuteczność procesu doradczego.

Porada psychologiczna email w 3 krokach

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY

Opisz pokrótce swój problem (np. w jednym zdaniu) za pomocą formularza kontaktowego. Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24 h.

OPISZ SWOJE TRUDNOŚCI

Po otrzymaniu Twojej wiadomości wyślę specjalnie przygotowany plik Word z pytaniami dotyczącymi Twojego problemu, które ułatwią Ci szerszy opis trudności, z którymi się zmagasz.

ODEŚLIJ OPIS PROBLEMU

Gdy już opiszesz swój problem, wystarczy odesłać mailowo plik Word z odpowiedziami na pytania w nim zawarte. Następnie otrzymasz ode mnie wyczerpującą poradę psychologiczną (w ciągu 3 dni roboczych).

Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie

1 porada
mailowa

250 zł

 • Wyczerpująca porada psychologiczna
 • Porada wysyłana mailem (plik PDF) wraz zaleceniami w ciagu 3 dni roboczych
WYBIERAM

Pakiet
3 Porady mailowe

600 zł

 • Pakiet 3 wyczerpujących porad mailowych
 • Porady wysyłane mailem (plik PDF) wraz z zaleceniami w ciągu 3 dni roboczych
WYBIERAM

Wsparcie mailowe
miesięczne

900 zł

 • Pakiet 3 wyczerpujących porad mailowych
 • Wsparcie mailowe w okresie 30-dniowym
 • Odpowiedzi mailowe w ciągu 24 h (w dni robocze)
WYBIERAM

Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie

1 porada
mailowa

250 zł

 • Wyczerpująca porada psychologiczna
 • Porada wysyłana mailem (plik PDF) wraz zaleceniami w ciagu 3 dni roboczych
WYBIERAM

Pakiet
3 Porady mailowe

600 zł

 • Pakiet 3 wyczerpujących porad mailowych
 • Porady wysyłane mailem (plik PDF) wraz z zaleceniami w ciągu 3 dni roboczych
WYBIERAM

Wsparcie mailowe
miesięczne

900 zł

 • Pakiet 3 wyczerpujących porad mailowych
 • Wsparcie mailowe w okresie 30-dniowym
 • Odpowiedzi mailowe w ciągu 24 h (w dni robocze)
WYBIERAM

Masz jakieś pytania? Napisz do mnie

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące mailowego poradnictwa psychologicznego zadzwoń: 783881513 lub uzupełnij poniższy formularz. Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24h.

Najczęściej zadawane pytania

Jak sama nazwa wskazuje mailowe poradnictwo psychologiczne polega na współpracy mailowej. Pierwszy krok, który musisz podjąć, aby skorzystać z tej formy pomocy, to wysłanie do mnie wiadomości na mój adres email lub poprzez formularz kontaktowy z krótkim opisem Twojego problemu. Dzięki tej informacji tworzę specjalny plik Word z pytaniami dotyczącymi Twoich trudności. Następnie proszę Cię o odpowiedzenie na pytania zawarte w pliku i odesłanie go na mój adres mailowy.

Na podstawie otrzymanych odpowiedzi (dzięki którym lepiej poznam Twoją sytuację) sporządzam wyczerpującą poradę psychologiczną wraz z technikami terapeutycznymi i zaleceniami, które pomogą Ci w radzeniu sobie z problemem. Odpowiedź uzyskujesz w ciągu 3 dni roboczych.

Poradnictwo psychologiczne skupia się na konkretnych problemach, dając świeże spojrzenie na dostępne rozwiązania w określonej sytuacji. Choć możesz wiele zyskać dzięki poradom mailowym, nie jest to tak skuteczna forma pomocy psychologicznej, jak konsultacje w gabinecie lub sesje online, gdzie w czasie rzeczywistym możemy przepracować Twoje trudności. Mimo to mailowe poradnictwo psychologiczne ma wiele plusów i jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z jakichkolwiek powodów decydują się na tę formę współpracy.

Poradnictwo psychologiczne w formie email jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większości problemów natury psychologicznej/emocjonalnej. Mimo to warto pamiętać, że tradycyjna wizyta w gabinecie lub pomoc online za pośrednictwem videorozmowy to zazwyczaj skuteczniejsze formy współpracy, gdy zmagasz się z poważnymi i skomplikowanymi trudnościami.

Mailowe poradnictwo psychologiczne jest natomiast skupione na pomocy w konkretnych problemach, nie na złożonych zaburzeniach, choć nawet wówczas może stanowić cenne wsparcie i zaowocować propozycją przełomowych rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z mailowego poradnictwa psychologicznego podczas zmagań z określonym problemem, wypełnij proszę formularz kontaktowy/napisz do mnie maila lub skontaktuj się ze mną telefonicznie: 783-881-513.

Jest to uzależnione od wielu czynników – pojedyncza wyczerpująca porada psychologiczna często daje nowe spojrzenie na własną sytuację i popycha do podjęcia konstruktywnych działań. Jeżeli problem jest bardziej złożony, warto rozważyć skorzystanie z pakietu 3 porad psychologicznych.

Jeśli natomiast dodatkowo czujesz potrzebę bycia wspieranym na co dzień, wówczas proponuję skorzystać z oferty miesięcznego wsparcia mailowego (3 wyczerpujące porady psychologiczne + codzienne krótsze wiadomości mailowe z mojej strony, które uzyskujesz w ciągu 24 h, jeśli jest taka potrzeba).

W mojej pracy kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psychologa/psychoterapeutę obowiązuje zasada tajemnicy zawodowej, dlatego nasza korespondencja mailowa odbywa się przy zachowaniu absolutnej dyskrecji i ochrony danych.

Wyjątkiem są sytuacje, w których istnieje zagrożenie czyjegoś życia lub zdrowia oraz gdy psycholog dowiaduje się o popełnieniu przestępstwa (z tajemnicy zawodowej może zwolnić sąd lub prokurator). W przypadku kontaktu mailowego zapewniam Ci dyskrecję i pewność, że zasady etyki zawodowej psychologa są zawsze zachowane podczas naszej współpracy i po jej zakończeniu.