Pakiet – 3 Porady mailowe

Pakiet – 3 Porady mailowe

Wypełnij formularz

Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24h.

Najczęściej zadawane pytania

Jak sama nazwa wskazuje mailowe poradnictwo psychologiczne polega na współpracy mailowej. Pierwszy krok, który musisz podjąć, aby skorzystać z tej formy pomocy, to wysłanie do mnie wiadomości na mój adres email lub poprzez formularz kontaktowy z krótkim opisem Twojego problemu. Dzięki tej informacji tworzę specjalny plik Word z pytaniami dotyczącymi Twoich trudności. Następnie proszę Cię o odpowiedzenie na pytania zawarte w pliku i odesłanie go na mój adres mailowy.

Na podstawie otrzymanych odpowiedzi (dzięki którym lepiej poznam Twoją sytuację) sporządzam wyczerpującą poradę psychologiczną wraz z technikami terapeutycznymi i zaleceniami, które pomogą Ci w radzeniu sobie z problemem. Odpowiedź uzyskujesz w ciągu 3 dni roboczych.

Poradnictwo psychologiczne skupia się na konkretnych problemach, dając świeże spojrzenie na dostępne rozwiązania w określonej sytuacji. Choć możesz wiele zyskać dzięki poradom mailowym, nie jest to tak skuteczna forma pomocy psychologicznej, jak konsultacje w gabinecie lub sesje online, gdzie w czasie rzeczywistym możemy przepracować Twoje trudności. Mimo to mailowe poradnictwo psychologiczne ma wiele plusów i jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z jakichkolwiek powodów decydują się na tę formę współpracy.

Poradnictwo psychologiczne w formie email jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większości problemów natury psychologicznej/emocjonalnej. Mimo to warto pamiętać, że tradycyjna wizyta w gabinecie lub pomoc online za pośrednictwem videorozmowy to zazwyczaj skuteczniejsze formy współpracy, gdy zmagasz się z poważnymi i skomplikowanymi trudnościami.

Mailowe poradnictwo psychologiczne jest natomiast skupione na pomocy w konkretnych problemach, nie na złożonych zaburzeniach, choć nawet wówczas może stanowić cenne wsparcie i zaowocować propozycją przełomowych rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z mailowego poradnictwa psychologicznego podczas zmagań z określonym problemem, wypełnij proszę formularz kontaktowy/napisz do mnie maila lub skontaktuj się ze mną telefonicznie: 783-881-513.

Jest to uzależnione od wielu czynników – pojedyncza wyczerpująca porada psychologiczna często daje nowe spojrzenie na własną sytuację i popycha do podjęcia konstruktywnych działań. Jeżeli problem jest bardziej złożony, warto rozważyć skorzystanie z pakietu 3 porad psychologicznych.

Jeśli natomiast dodatkowo czujesz potrzebę bycia wspieranym na co dzień, wówczas proponuję skorzystać z oferty miesięcznego wsparcia mailowego (3 wyczerpujące porady psychologiczne + codzienne krótsze wiadomości mailowe z mojej strony, które uzyskujesz w ciągu 24 h, jeśli jest taka potrzeba).

W mojej pracy kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psychologa/psychoterapeutę obowiązuje zasada tajemnicy zawodowej, dlatego nasza korespondencja mailowa odbywa się przy zachowaniu absolutnej dyskrecji i ochrony danych.

Wyjątkiem są sytuacje, w których istnieje zagrożenie czyjegoś życia lub zdrowia oraz gdy psycholog dowiaduje się o popełnieniu przestępstwa (z tajemnicy zawodowej może zwolnić sąd lub prokurator). W przypadku kontaktu mailowego zapewniam Ci dyskrecję i pewność, że zasady etyki zawodowej psychologa są zawsze zachowane podczas naszej współpracy i po jej zakończeniu.