Pomoc psychologiczna – konsultacje
indywidualne
Pomoc psychologiczna
– konsultacje indywidualne
Jeśli zmagasz się z trudnymi emocjami, doświadczasz kłopotów w swoich relacjach lub życiu zawodowym, może Ci się wydawać, że te problemy nigdy się nie rozwiążą.
Kiedy cierpimy i doświadczamy ciągłego stresu, często nie dostrzegamy rozwiązań, które mimo wszystko istnieją. Warto wówczas rozważyć konsultację psychologiczną. Dzięki profesjonalnemu wsparciu możesz spojrzeć na własną sytuację z dystansu i przepracować trudności, które towarzyszą Ci od dłuższego czasu.
Konsultacje indywidualne (w gabinecie w Bydgoszczy lub online) to najefektywniejsza forma współpracy, którą proponuję. Jeśli chcesz uwolnić się od trudnych emocji i poradzić sobie z określonymi problemami – pomoc psychologiczna to najszybsza droga do osiągnięcia tych zmian.
Korzyści płynące z pomocy psychologicznej
Raz na zawsze pozbądź się poczucia utknięcia ze swoimi problemami i skutecznie osiągaj swoje cele
Uwolnij się od lęku i trudnych emocji, żeby móc prawdziwie cieszyć się swoim życiem
Stwórz zdrowe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, które odpowiadają Twoim wartościom
Na czym polega pomoc psychologiczna?
Nasze pierwsze spotkanie (konsultacja) zazwyczaj zaczyna się od wspólnego zapoznania się, a następnie zdiagnozowania Twoich najbardziej dokuczliwych problemów natury psychologicznej/emocjonalnej i czynników, które je podtrzymują.
Po wstępnej konsultacji, otrzymujesz ode mnie propozycję dostępnych rozwiązań, które umożliwią Ci przepracowanie własnych problemów lub pozwolą osiągnąć wyznaczone cele za pomocą odpowiednio dobranych metod.
W procesie pomocy psychologicznej dostosowuję się do Twoich potrzeb, wspierając Cię w realizowanych zmianach.
ROZPOZNANIE
KLUCZOWYCH PROBLEMÓW
PROPOZYCJA
DOSTĘPNYCH ROZWIĄZAŃ
PRZEPRACOWYWANIE PROBLEMU
W czym mogę Ci pomóc
Niezależnie od powodu skorzystania z pomocy psychologicznej, jestem tutaj, aby Ci pomóc. Jako dyplomowany psycholog jestem przygotowany, aby radzić sobie z różnorodnymi problemami. Należą do nich między innymi:
- Zaburzenia lękowe (lęk uogólniony, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ataki paniki, fobia społeczna) i radzenie sobie ze stresem
- Problemy dotyczące obecnych i przeszłych relacji z ludźmi (konflikty relacyjne, radzenie sobie z rozstaniem, asertywność, toksyczne relacje. narcystyczne nadużycia)
- Wyznaczanie celów życiowych, zarządzanie czasem oraz budowanie motywacji do ich realizacji
- Poważne zmiany życiowe (rozwód, strata kogoś bliskiego/żałoba, zmiana ścieżki zawodowej)
- Depresja i inne zaburzenia nastroju
- Zespół stresu pourazowego (PTSD) i trauma
- Zaburzenia osobowości (osobowość: lękliwa, narcystyczna, chwiejna emocjonalnie, paranoiczna, histrioniczna, schizoidalna, zależna, anankastyczna)
- Fobie (np. agorafobia, lęk przed bliskością, lęk przed śmiercią)
- Zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się)
- Zaburzenia psychosomatyczne (np. uporczywe bóle, mdłości, problemy z układem pokarmowym)
- Zaburzenia snu (lunatykowanie, bezsenność, lęki nocne)
- Problemy zawodowe (mobbing, strata pracy, stres zawodowy, wypalenie zawodowe)
Cennik konsultacji indywidualnych
Konsultacja w gabinecie w Bydgoszczy:
50 minut – 200 zł
Konsultacja indywidualna przez telefon/Skype (online):
50 minut – 200 zł
Po każdej konsultacji otrzymujesz ode mnie podsumowanie sesji z zadaniem domowym do wykonania (wysyłane na Twoją skrzynkę e-mail).
Umów się na konsultację
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jestem do dyspozycji. W celu umówienia się na konsultację zadzwoń: 783881513 lub uzupełnij poniższy formularz, opisując w skrócie swój problem. Uzyskasz moją odpowiedź w ciągu 24h.
Najczęściej zadawane pytania
Wystarczy, że zadzwonisz pod numer: 783-881-513 lub skontaktujesz się ze mną za pomocą formularza kontaktowego. Po Twoim krótkim opisie problemu, z którym się zmagasz, wyślę Ci propozycję wolnych terminów konsultacji (jeśli jestem dla Ciebie odpowiednim specjalistą) oraz regulamin sesji indywidualnych do zapoznania się.
Pierwsza konsultacja jest zazwyczaj skupiona na diagnozie problemu i ustaleniu konkretnego planu pomocy psychologicznej – robimy to wspólnie, ale to Ty ostatecznie decydujesz, z jakich rozwiązań chcesz skorzystać.
Na pierwszej konsultacji psychologicznej, często padają poniższe pytania:
- Jaki jest problem lub problemy, z którymi się zmagasz?
- Od kiedy problem trwa? Kiedy się zaczął?
- Jakie są skutki wystąpienia problemu?
- Jakie są Twoje zasoby/mocne strony?
- Jak radzisz sobie z trudnymi emocjami?
- Czego oczekujesz od psychologa?
Można zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania wcześniej, aby konsultacja przebiegała sprawniej, ale naprawdę nie jest to konieczne.
Jako psycholog biorę odpowiedzialność za to, aby nadać kierunek rozmowy i zapewnić Ci możliwie największy komfort, dlatego nie musisz w jakikolwiek sposób przygotowywać do tego rodzaju spotkania.
Jest to uzależnione od wielu czynników – m.in. rodzaju zgłaszanego problemu, osobistych zasobów i częstotliwości konsultacji. W mojej pracy od początku skupiam się na najbardziej praktycznych i skutecznych rozwiązaniach, aby zapewnić Ci jak najszybsze rezultaty. Nie oczekuję od Ciebie żadnych zobowiązań – to Ty decydujesz, jak często chcesz korzystać z mojej pomocy.
Czasem wystarczy jedna sesja, aby wnieść nowe spojrzenie na własną sytuację i dokonać wyraźnych zmian w swoim życiu. Najczęściej jednak współpraca z moimi klientami trwa od 4 do 15 spotkań, choć w przypadku poważniejszych problemów psychologicznych wymagana jest zazwyczaj większa ilość konsultacji, aby osiągnąć zamierzone efekty.
Jestem dyplomowanym psychologiem o specjalności klinicznej – wykształcenie zdobyłem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłem liczne szkolenia z zakresu psychoterapii i coachingu oraz przeprowadziłem ponad +1200 konsultacji indywidualnych. Obecnie pracuję w firmie Pallmed i prowadzę własny gabinet.
Specjalizuję się w pomocy psychologicznej osób cierpiących na zaburzenia lękowe.
Według mnie skuteczna pomoc psychologiczna czerpie z wielu różnych podejść. Obecnie korzystam między innymi z poniższych metod:
- System Wewnętrznej Rodziny (IFS)
- Elementy terapii poznawczo-behawioralnej (CBT),
- Techniki Emocjonalnej Wolności – opukiwanie (EFT),
- Elementy coachingu.
Biorąc pod uwagę te wszystkie wymyślne terminy, staram się określić, co będzie dla Ciebie skuteczne w procesie pomocy psychologicznej i jak problemy takie jak lęk, depresja bądź problemy w związku wpływają na Twoje życie.
Jako psycholog wiem, jak umiejętnie zintegrować wspomniane metody, aby uzyskać upragnione przez Ciebie trwałe zmiany.
W mojej pracy kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psychologa/psychoterapeutę obowiązuje zasada tajemnicy zawodowej, dlatego wszelkie notatki, zapisy sesji i wyniki badań psychologicznych są przechowywane w sposób uniemożliwiający powiązanie ich z danymi osobowymi.
Wyjątkiem są sytuacje, w których istnieje zagrożenie czyjegoś życia lub zdrowia oraz gdy psycholog dowiaduje się o popełnieniu przestępstwa (z tajemnicy zawodowej może zwolnić sąd lub prokurator). Na każdej konsultacji zapewniam Ci maksymalną dyskrecję i pewność, że zasady etyki zawodowej psychologa są zawsze zachowane podczas naszej współpracy i po jej zakończeniu.