ROZWÓJ OSOBISTY | PRAKTYCZNA PSYCHOLOGIA | RELACJE MIĘDZYLUDZKIE

Kiedy stres i niepokój rządzą Twoim życiem…

…wszystko wydaje się bardzo trudne. Wówczas ma się wrażenie, że zmartwienie i przytłoczenie jest po prostu normalne.

Właśnie przyzwyczajasz się do radzenia sobie z tym wszystkim – ale w środku boisz się, że niedługo Twoje problemy będą nie do zniesienia.

Boisz się, że nie będziesz w stanie funkcjonować w swoich związkach, pracy, społeczności i życiu. A to tylko pogarsza stres i niepokój.

Jeśli zmartwienie zaczyna dominować nad Twoim życiem, pomoc psychologiczna może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Co jest dla mnie ważne

Od dziecka byłem wrażliwy na cierpienie innych. Stawałem w obronie kolegów i koleżanek, gdy jakiś szkolny łobuz chciał zrobić im krzywdę – zabawne, że czasem obrywałem bardziej niż oni.

Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że w tym moim dążeniu do sprawiedliwości i pomocy innym zawiera się moje powołanie. Zrozumiałem jednak pewną rzecz:

Bycie wsparciem dla innych czyni ten świat nieco mniej okropnym.  

Moje życie nabrało sensu i wiatru w żagle, kiedy na pierwszym roku studiów z zarządzania (które niedługo potem rzuciłem) byłem słuchaczem wykładu doktora psychologii. Uświadomiłem sobie wówczas, że tego właśnie chcę – zostać psychologiem i zajmować się wszystkim tym, o czym mówił ten człowiek!

Po wielu latach pełnych wyzwań ukończyłem liczne szkolenia i studia psychologiczne o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Obecnie pracuję jako psycholog w hospicjum oraz prowadzę własny gabinet i oferuję pomoc online. Skupiam się również na tworzeniu darmowych treści na moim blogu i kanale YouTube, gdzie dzielę się z Tobą wiedzą z zakresu psychologii i psychoterapii.

Chcę pomóc Ci znaleźć światło w świecie pełnym mroku. To nie zawsze jest proste i raczej nie zadzieje się od razu. Najważniejsze jest jednak to, że jest to możliwe – widzę to na co dzień w pracy z moimi pacjentami i klientami. 

Wiem, jak trudno jest zapisać się na konsultację i podzielić się z kimś własnymi lękami i cieniami. Zdaję sobie też sprawę, że podjęcie decyzji, czy potrzebujesz porady, zajmuje trochę czasu. Bez względu na to, jaka była ostatnia rzecz, która sprawiła, że tu jesteś, chcę Ci pomóc.

W czym mogę Ci pomóc?

RADZENIE SOBIE ZE STRESEM I EMOCJAMI

Kiedy w Twoim życiu pojawia się przytłoczenie nieprzyjemnymi emocjami, a codzienność wypełniona jest stresem – wszystko wydaje się trudne. Zwykłe czynności stają się wysiłkiem, a Ty nie umiesz już cieszyć się małymi rzeczami. W moim podejściu proponuję Ci praktyczne metody radzenia sobie ze stresem i emocjonalnym przytłoczeniem, abyś w domu, pracy i relacjach z innymi potrafił funkcjonować bez lęku, przygnębienia i frustracji.

ZARZĄDZANIE CZASEM I PRODUKTYWNOŚĆ

Nie umiesz się zorganizować? Często o czymś zapominasz lub masz wrażenie, że nie pracujesz produktywnie i nie osiągasz przez to swoich celów? A może wręcz przeciwnie – nie masz czasu na swoje potrzeby lub nie wystarcza go na relacje z Twoimi bliskimi? Strategie skutecznego zarządzania czasem pomogą Ci poukładać życie zawodowe i prywatne, w którym znajdziesz czas na wydajną pracę i chwilę dla siebie.

RADZENIE SOBIE Z ROZSTANIEM

Rozstanie to wyjątkowo trudny czas. Kiedy nie potrafisz zapomnieć o byłym partnerze i nie możesz pogodzić się ze stratą, trudno jest Ci stworzyć nowy, wartościowy związek, chodzić do pracy i cieszyć się życiem. Gdy rozstanie zamieniło się u Ciebie w przedłużającą się żałobę, być może to sygnał, aby rozważyć pomoc psychologiczną i przepracować nagromadzone emocje żalu, smutku, gniewu i tęsknoty, a następnie w pełni zaakceptować to, co się stało.

Dlaczego warto ze mną współpracować?

• Przedstawiam Ci w jasny sposób najlepsze rozwiązania dla Twoich problemów, jednak finalnie to Ty decydujesz, w jakim kierunku chcesz iść,

• Biorę pod uwagę, że problemy mogą być skomplikowane – nie oceniam Ciebie ani Twoich decyzji i zachowań. Moja rola polega na wspieraniu Cię w procesie zmian,

• Jestem praktyczny i bardzo zależy mi na efektach – szanuję Twój czas i pieniądze,

• Oferuję pomoc psychologiczną, kiedy jej potrzebujesz – nie narzucam żadnych zobowiązań. Twoje potrzeby i preferencje są dla mnie na pierwszym miejscu,

• Dbam o Twoją wygodę i komfort – konsultacje mogą odbywać się w gabinecie w Bydgoszczy lub online (poprzez skype). Po każdej sesji otrzymujesz ode mnie podsumowanie sesji z zadaniem domowym do wykonania.

Referencje klientów:

Marcin dał mi nowe spojrzenie na istotne dla mnie aspekty życia i zmobilizował do działania w związku z zakończeniem kilkuletniego związku partnerskiego. Dzięki sesjom zyskałam szerszy wgląd w moją sytuację życiową i zawodową. Sesje dały mi materiał do tego, aby uporządkować moje obowiązki i chaotyczne myśli. Mogę polecić Marcina jako uważnego słuchacza, który potrafił mnie zrozumieć i uświadomić moje potrzeby, a później za pomocą interesujących metod popchnąć do pozytywnych zmian.
Agnieszka, 29 lat
Profesjonalizm, wrażliwość i ogromna wiedza w atmosferze szacunku i bezpieczeństwa. Marcin Kwieciński to pasjonat w swojej dziedzinie, jest autentyczny i potrafi empatycznie podejść do każdej sprawy. Skutecznie pomógł mi w radzeniu sobie ze stresem w pracy i pokazał mi moje błędne sposoby myślenia o mojej karierze. Serdecznie polecam jego usługi.
Martyna
Architekt
Współpraca z Marcinem była dla mnie nową przygodą, ponieważ nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu usług. Z sesji na sesję dochodziłam do nowych wniosków i zbliżałam się do osiągnięcia moich celów, odkrywając swoje ograniczenia i blokady. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość poznania źródeł moich problemów, z którymi zmagałam się od paru dobrych lat. Marcin jest jedyną osobą, która potrafiła do mnie dotrzeć - jego pozytywna energia i sposób pracy sprawiają, że dosłownie każda sesja przynosi przełomowe odkrycia i motywuje do dalszych zmian. Poznawanie siebie i swoich emocji jest niesamowitym doświadczeniem, które pozwala na rozwój i zobaczenie możliwości, które wcześniej nie były widoczne.
Paulina
Specjalista ds. marketingu

Cennik konsultacji indywidualnych

 

Konsultacja indywidualna przez telefon/skype: 50 minut – 100 zł

Konsultacja w gabinecie w Bydgoszczy: 50 minut – 100 zł

Mailowa porada psychologiczna: 1 wiadomość – 50 zł

Umów się na konsultację 

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń: 783881513 lub uzupełnij poniższy formularz, opisując w skrócie swój problem:

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Jak wygląda współpraca i pierwsza konsultacja?

Gdy skontaktujesz się ze mną mailowo lub telefonicznie – proszę Cię o krótki opis problemów, z którymi się zmagasz. Następnie proponuję Ci listę wolnych terminów konsultacji. Jeśli decydujesz się na pomoc online, proszę Cię o podanie nazwy użytkownika na Skype i kontaktuję się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie. 

Pierwsza konsultacja najczęściej skupia się dokładnym opisie Twojego problemu  – nie musisz się do niej jakoś specjalnie przygotowywać. Moim zadaniem jest pokierować Cię w taki sposób, aby sesja była na tyle komfortowa, na ile jest to możliwe. W trakcie konsultacji proponuję Ci najlepsze z możliwych rozwiązań omawianego problemu i wspólnie stwarzamy wstępny plan, określając cele współpracy. 

2. Jak chroniona jest moja prywatność?

Psychologa/psychoterapeutę obowiązuje zasada tajemnicy zawodowej, dlatego wszelkie notatki, zapisy sesji i wyniki badań psychologicznych są przechowywane w sposób uniemożliwiający powiązanie ich z danymi osobowymi. 

Wyjątkiem są sytuacje, w których istnieje zagrożenie czyjegoś życia lub zdrowia oraz gdy psycholog dowiaduje się o popełnieniu przestępstwa (z tajemnicy zawodowej może zwolnić sąd lub prokurator). Na każdej konsultacji zapewniam Ci maksymalną dyskrecję i pewność, że zasady etyki zawodowej psychologa są zawsze zachowane podczas naszej współpracy i po jej zakończeniu.

3. Jak długo trwa współpraca z psychologiem?

Jest to uzależnione od wielu czynników – m.in. rodzaju zgłaszanego problemu, osobistych zasobów i częstotliwości konsultacji. W mojej pracy od początku skupiam się na najbardziej praktycznych i skutecznych rozwiązaniach, aby zapewnić Ci jak najszybsze rezultaty. Nie oczekuję od Ciebie żadnych zobowiązań – to Ty decydujesz, jak często chcesz korzystać z mojej pomocy.

Czasem wystarczy jedna sesja, aby wnieść nowe spojrzenie na własną sytuację i dokonać wyraźnych zmian w swoim życiu. Najczęściej jednak współpraca z moimi klientami trwa od 4 do 20 spotkań, choć w przypadku poważniejszych problemów psychologicznych wymagana jest zazwyczaj większa ilość konsultacji, aby osiągnąć zamierzone efekty.

Miejsce, w którym odbywają się konsultacje: